HANDLOWE  FORMY  SZCZEPIONEK

Wyprodukowane i przygotowane do sprzedaży szczepionki dostępne są w wersji dla zastosowań w ogródkach amatorskich oraz dla dużych mikoryzacji profesjonalnych;

A: Szczepionki ektomikoryzowe:

- Opakowanie amatorskie zawiera żywą grzybnię w zawiesinie wodno-żelowej w buteleczce typu „Ketchupówka” o pojemności całkowitej 0,3 L. Szczepionka ta jest przygotowana do użycia i     powinna zostać wykorzystana w ciągu kilku dni od otwarcia. Zawartość wystarcza na 10-15 aplikacji.

21 op

- Wersja półprofesjonalna to 2 litrowa butelka z gotową do użycia szczepionką

- Szczepionki dla plantatorów i innych dużych mikoryzacji przygotowujemy jako koncentrat do samodzielnego przygotowania. W zestawie znajduje się koncentrat oraz hydrożel na zamówioną ilość gotowej szczepionki (woda we własnym zakresie). Sposób przygotowania poniżej.

B: Szczepionka endomikoryzowa-

- ma postać proszku w kolorze brązowym i zawiera rozdrobnione korzenie i spory grzybów z rodzaju Glomus.

  • - Wersja amatorska pakowana jest od bieżącego roku w torebki strunowe do kartoników. Koncentrat grzybni jest rozcieńczony przesianym torfem.
  • - Wersja profesjonalna jest samym koncentratem grzybni i dostarczana jest ilość dopasowana do ilości roślin lub powierzchni np. trawnika, pola golfowego itp.

 

 

Wszystkie nasze szczepionki są pakowane z logo 

logo1

 Zarówno amatorskie jak i profesjonalne.

 

Jak przygotować szczepionkę z żywej grzybni mikoryzowej!

W przypadku wykonania inokulacji we własnym zakresie, po otrzymaniu przesyłki należy wykonać następujące czynności:

1. Otrzymany hydrożel (biały proszek) należy rozmieszać w wiaderku z połową wody z której ma być szczepionka z dodatkiem płaskiej łyżeczki kwasku cytrynowego.
2. Po jego zżelowaniu – około ½ godziny- najlepiej rozdrobnić go blenderem
3. Porcję szczepionki rozmieszać z około ½ litra wody i następnie wlać do hydrożelu.
4. Całość uzupełnić wodą do ilości podanej na butelce z grzybnią i dobrze wymieszać.5.
5. Zużyć w ciągu kilku dni, przechowując w chłodnym miejscu w przykrytym naczyniu.
6. Jeżeli w butelce jest szczepionki więcej niż na wiaderko, należy ją odpowiednio sterylnie podzielić.
7. Jeżeli w preparacie maja być zamaczane korzenie, powinien mieć konsystencję śmietanki, do aplikacji wgłębnej może być gęstszy.

Znajdująca się w butelce zawiesina zawiera rozdrobnione strzępki grzybni mikoryzowej które  widoczne są pod mikroskopem przy powiększeniu 100x i wyglądają jak mętna ciecz. Określenie na butelce końcowej ilości szczepionki oznacza, iż aby uzyskać właściwy efekt powinniśmy tej ilości nie przekraczać, gdyż w aplikacji musi się znajdować odpowiednia ilość propagul.

W szczególnych przypadkach, należy to uzgodnić telefonicznie  Tel. 502 236 128