ROZWAŻANIA NA NOWY ROK 2023!

Sty 2, 2023Aktualności

Rok 2022 już za nami. Początek nowego roku to dobry moment by zastanowić się, jaką wiedzę i doświadczenie przyniosły nam minione miesiące i podjąć decyzję, czy wzbogacą one naszą działalność zawodową w nadchodzącym czasie.

W ubiegłym roku przeprowadziliśmy szereg mikoryzacji na różnego rodzaju uprawach, m. in. w winnicach, drzewostanach parkowych i ulicznych, na plantacjach warzyw ekologicznych. W każdym przypadku efekty zabiegów były zgodne z oczekiwaniami, a niejednokrotnie je przerosły. Najbardziej spektakularne rezultaty mikoryzacji odnotowaliśmy w dużej szkółce borówkowej Kamila Staszewskiego – zarówno właściciel, jak i ja sam nie możemy wyjść z podziwu. Wszystkie obserwacje dotyczące tego zabiegu oraz zmian, jakie pod jego wpływem zaszły w roślinach, zostały szczegółowo opisane i przedstawione na stronach FB @Mykoflor oraz @Polskieborówki, tam odsyłam zatem po informacje.

Zastosowania 2022 roku potwierdziły – po raz kolejny zresztą – że mikoryzacja się opłaca. Zamikoryzowane uprawy są tańsze i łatwiejsze w prowadzeniu (istotnie zmniejszone zapotrzebowanie na nawozy i środki ochrony roślin!) oraz przyjazne naturze – współpraca grzybów i roślin sprawdza się przecież od milionów lat. Owoce z takich upraw mają lepsze walory nie tylko smakowe, ale i zdrowotne: grzyby mikoryzowe eliminują metale ciężkie, a zwiększają zawartość witamin i mikroelementów stanowiących bardzo istotny element wartościowej diety. Ogromnie dziwi zatem niezrozumiały opór wobec wykorzystania i rozwoju tej biotechnologii, szczególnie w aspekcie tego, z czym w ostatnim czasie mierzą się biznesy z branży agro. Mocno zalecam uwzględnienie biologicznej intensyfikacji upraw w swoich planach działania na 2023 rok, bowiem, jak mawiał Seneka, ”błądzić jest rzeczą ludzką, trwać w błędzie – głupotą”.

Proszę jednak pamiętać, że „mikoryza” mikoryzie nierówna! Internetowa oferta preparatów, w których zawartość mikoryzy często ogranicza się do nazwy, jest bardzo szeroka i stara się być bardzo przekonująca. Tymczasem tylko sprawdzone w działaniu szczepionki mikoryzowe są w stanie przynieść pożądane rezultaty! Niedowiarkom sugeruję kontakt z tymi, którzy nasze szczepionki stosują i dysponują rzetelną wiedzą na ten temat.

Życząc zdrowia w domu i w uprawach, pozostaję do Państwa dyspozycji

Włodzimierz Wojciech Szałański

Kontakt

Zamówienia mikoryzy profesjonalnej:
Włodzimierz Szałański
Właściciel
tel. +48 502 236 128

Rudy 84, 24-130 Końskowola
e-mail: mikoryza@mykoflor.pl


contact in English on business matters / общение на русском языке по деловым вопросам:
+48 697 554 141 – Kamil Staszewski
Mail (in english): 
kamil@berrylu.pl 

Usługi mikoryzacyjne:
mgr Jerzy Nieswadba
tel.: 500 031 733, 602 535 417
e-mail: jurek@mykoflor.pl

Archiwa

projekt i realizacja