Dlaczego warto zainwestować w mikoryzację.

Kwi 24, 2017Aktualności, Mikoryzacja, Mykoflor

Wielu producentów owoców, wina, oliwek i innych rolnych płodów , zastanawia się jak pogodzić przyzwoitą wydajność i dobrą jakość z wymogami ekologicznej lub tradycyjnej uprawy. Oczywiście jest wiele produktów ułatwiających tę uprawę, ale jeden jest wyjątkowy i nie do zastąpienia czymkolwiek innym; jest nim „mikoryza”, czyli zestaw grzybów symbiotycznych zawartych w postaci szczepionki z żywej grzybni.

 

Aktualnie proponujemy szczepionki mikoryzowe dla wszystkich gatunków roślin sadowniczych i wielu warzyw. Zawierają grzybnie izolowane zarówno z owocników jak również z korzeni roślin wykazujących się pozytywnymi cechami wzrostowymi i kondycją zdrowotną. Polecane przez nas preparaty mikoryzowe przeszły wiele etapów różnych doświadczeń, wdrożeń i ulepszeń. Oczywiście ciągle pracujemy nad tym, aby szczepionki mikoryzowe zawierały możliwie najlepsze typy grzybów, co oznacza iż np. wiele z nich izolujemy z korzeni roślin wcześniej zamikoryzowanych, o ile wykazują się pożądanymi efektami.

 

A co do tytułu, to mikoryzacja jest taką samą inwestycją jak posadzenie nowych roślin, gdyż razem z nimi rośnie. Wykonywana jeden raz nie może być traktowana jak zabieg np. ochrony roślin. Jako inwestycja jest bardzo opłacalna, gdyż efekty ekonomiczne czyli zysk, często   przekraczają oczekiwania i dochód z roślin posadzonych bez tego zabiegu. Stopa zwrotu osiąga wielokrotność nakładów. Mamy na to wiele dowodów a najbardziej wymownym jest 3 razy więcej oliwy znacznie wyższej jakości na plantacji OMAJOLA w Chorwacji (WWW.omajolas.com).

 

W tym miejscu doszliśmy do niezwykle ważnego aspektu decydującego o konieczności wykonania mikoryzacji. Otóż jedynie grzyby mikoryzowe są w mocy poprawić jakość a również i ilość plonu. Nie ma żadnego innego sposobu aby z nimi konkurować co do sprawności i opłacalności; mikoryzacja jest najlepszym sposobem intensyfikacji produkcji roślinnej i to jest prawda, którą niektórzy ukrywają przed konkurencją (producent oliwy z Chorwacji otrzymał „Oskara” w tej branży ale ukrywa to przed kolegami).

 

Dla każdego plantatora ważny jest plon. Jednak dzisiaj coraz bardziej konsumenci zwracają uwagę na jakość nabywanych produktów.  Kiepskie wino jest tanie i coraz trudniej o nabywców na nie; wykonując mikoryzację można w tej samej winnicy zrobić wino, które zdobywa medale i ma dobrą cenę (mamy taki przykład).Najprostszą drogą do tego celu jest mikoryzacja naszymi jedynymi na świecie szczepionkami „EKTOMIKORYZOWYMI”, gdyż nikt oprócz firmy MYKOFLOR nie oferuje podobnego produktu.    Piszę o winie, oliwkach, ale ta strategia dotyczy produkcji wszystkich owoców jak i warzyw. Zjawisko mikoryzy obejmuje niemal wszystkie gatunki a efekty choć różne ilościowo to podobne jakościowo. Uzyskanie malin o smaku i zapachu leśnych owoców jest możliwe, gdyż proponujemy grzyby, które są na korzeniach tych malin z lasu i to w najlepszym wydaniu. Oczywiście ktoś spyta o dowody; jest ich trochę na stronie, ale najważniejsze są w polu, gdzie można zapytać i zobaczyć na własne oczy tego, który już wykonał mikoryzację. Proszę się spieszyć, czas ucieka a konkurenci już mikoryzują.

Kontakt

Zamówienia mikoryzy profesjonalnej:
Włodzimierz Szałański
Właściciel
tel. +48 502 236 128

Rudy 84, 24-130 Końskowola
e-mail: mikoryza@mykoflor.pl


contact in English on business matters / общение на русском языке по деловым вопросам:
+48 697 554 141 – Kamil Staszewski
Mail (in english): 
kamil@berrylu.pl 

Usługi mikoryzacyjne:
mgr Jerzy Nieswadba
tel.: 500 031 733, 602 535 417
e-mail: jurek@mykoflor.pl

Archiwa

projekt i realizacja