Opinia na temat winorośli

Zapraszamy do zapoznania się z opinią, sporządzoną przez Panią Prof. dr hab. Stanisławę Korszun z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Podsumowuje ona wyniki aż trzyletnich badań prowadzonych nad naszą szczepionką mikoryzową dla winorośli.

Opinia ta potwierdza zarówno obecność grzybni mikoryzowej po dwóch i trzech latach od szczepienia, jak również bardzo korzystny wpływ rozwój, odporność i obecność cukru w owocach rośliny.

 

Opinia na temat wpływu szczepionki mikoryzowej na winorośl z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu - kliknij obrazek, aby powiększyć.Opinia na temat wpływu szczepionki mikoryzowej na winorośl z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu – kliknij obrazek, aby powiększyć.

 

Uznanie na Ukrainie!

Nasza działalność mikoryzowa na Ukrainie zaowocowała nadaniem „Złotego Medalu” na wystawie „Kwitnąca Ukraina” w Kijowie w lutym tego roku. Wykonywane tam mikoryzacje w ogrodach i ulicach Kijowa oraz innych ośrodków przynoszą dostrzegalne efekty. Szczególnie ważne i doceniane jest zastosowanie naszych szczepionek do dużych drzew posadzonych z bryłą korzeniową. Jednym słowem najtrudniej jest we własnym kraju, gdzie wystawa „Zieleń to Życie” nasz wysiłek zlekceważyła.
 Dyplom uznania - kliknij na obrazek, aby powiększyć
Dyplom uznania – kliknij na obrazek, aby powiększyć
                             Złoty Medal wystawy „Kwitnąca Ukraina” - kliknij na obrazek, aby powiększyć
Złoty Medal wystawy „Kwitnąca Ukraina” – kliknij na obrazek, aby powiększyć

Informacja z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Prezentujemy wyniki doświadczalnej mikoryzacji winorośli na Węgrzech. Oto pismo, jakie otrzymaliśmy z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu:

 

Kliknij na obrazek, aby powiększyćKliknij na obrazek, aby powiększyć

 

Nowe potwierdzenie skuteczności

Otrzymaliśmy przesyłkę z pismem od firmy DREWSMOL, a skierowanym do dra J. Kubiaka na SGGW. Ważnym jest, że potwierdzana jest skuteczność naszych szczepionek w różnych zastosowaniach. Otrzymane pismo jest na to dowodem.

Kliknij tutaj, aby otworzyć pismo w nowym oknie.

  

Informacja z Kielc

Otrzymaliśmy pismo z firmy, która urządzała skarpę w Cementowni Nowiny pod Kielcami. Poniżej zamieszczamy zarówno pismo, jak i zdjęcia skarpy – sprzed 5 lat, ukazujące stan skarpy przed rekultywacją, i drugie – pokazujące obecny wygląd skarpy.
Zdjęcia skarpy sprzed 5 lat - kliknij na obrazek, aby powiększyć
Zdjęcia skarpy sprzed 5 lat – kliknij na obrazek, aby powiększyć
Obecny wygląd skarpy - kliknij na obrazek, aby powiększyć
Obecny wygląd skarpy – kliknij na obrazek, aby powiększyć

 

 

Pismo z firmy wykonującą rekultywację - kliknij na obrazek, aby powiększyć
Pismo z firmy wykonującą rekultywację – kliknij na obrazek, aby powiększyć

 

Informacja z Litwy

Otrzymaliśmy sympatyczne pismo z Nadleśnictwa Tielsiai na Litwie (Żmudź). Chociaż jest po rosyjsku, to dla leśników powinno być ciekawe, szczególnie polecam DGLP.

 

List z Litwy - kliknij na obrazek, aby powiększyćList z Litwy – kliknij na obrazek, aby powiększyć

 

Zastosowanie szczepionek mikoryzowych w Ogrodzie Botanicznym UJ

List, który otrzymaliśmy od mgr inż. Marii Uzarowicz z Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

List od hodowcy-amatora

Ostatnio otrzymaliśmy list od pana Januarego Wyrembskiego, w którym opowiada on o swoich doświadczeniach ze szczepionkami firmy Mykoflor.

Szczepionka endomikoryzowa też daje ciekawe efekty

W ubiegłym roku rozeszła się po kraju pewna ilość preparatu z grzybnią endomikoryzowa dla warzyw, kwiatów balkonowych, doniczkowych itp. Część z nich była użyta przez producentów jako doświadczalna, inne zaś pod mianem „Vaxi-Root” Zielonego Domu głownie przez amatorów. Otrzymaliśmy kilka dobrych informacji o efektach działania tych preparatów od kilku osób i mamy zgodę na ich ujawnienie.
Pani Władysława Sienicka zastosowała w uprawie pomidorów i kwiatów rabatowych, tak samo jak Pani Izabela Sztorc i ich odręczne pisma są poniżej. Natomiast Pan Jan Styra przysłał piękny list z którego możemy się dowiedzieć naprawdę ciekawych rzeczy o działaniu endomikoryzy. Jest to o tyle istotne, że Pan Jan zadał sobie trud wykonania doświadczenia porównawczego. Jego list i zdjęcie mówią same za siebie.

List od Pani Władysławy Sienieckiej - kliknij na obrazek, aby powiększyćList od Pani Władysławy Sienieckiej – kliknij na obrazek, aby powiększyć
List od Pani Izabeli Sztorc - kliknij na obrazek, aby powiększyć
List od Pani Izabeli Sztorc – kliknij na obrazek, aby powiększyć
List od Pana Jana Styry - kliknij na obrazek, aby powiększyćList od Pana Jana Styry – kliknij na obrazek, aby powiększyć
Zdjęcie balkonu wykonane przez Pana Jana Styrę - kliknij na obrazek, aby powiększyć
Zdjęcie balkonu wykonane przez Pana Jana Styrę – kliknij na obrazek, aby powiększyć