Na początek roku !

Ubiegły rok podsumować możemy jako zapowiedź rozwoju sprzedaży produktów profesjonalnych w roku następnym. W sprzedaży szczepionek amatorskich notujemy co roku spadek o kilkanaście procent co wyraźnie wskazuje na zniechęcenie Klientów którzy nabyli wcześniej nieefektywne produkty „Konkurencji” i przekonali sąsiadów, ze mikoryza nie daje efektów jakich oczekują. Ponieważ otrzymujemy od zadowolonych Klientów liczne pozytywne opinie, zrobimy wybrane, ale zwracamy coraz większą uwagę na szczepionki profesjonalne.

Wracając jeszcze do amatorskich w tym roku nie wyprodukujemy pewnych asortymentów, które będą dostępne tylko do wyczerpania zapasów. Nie zrobimy szczepionek do storczyków, winorośli, róż, gdyż ich zapotrzebowanie jest niewielkie i uruchamianie produkcji nieopłacalne.

Rok 2015 powinien być pierwszym ze zwiększoną sprzedażą produktów profesjonalnych. Pracujemy nad udoskonaleniem składu szczepionek dla oliwek, winogron, drzew owocowych i innych które w warunkach południa Europy wymagają takiej pomocy. Wchodzimy z promocyjnymi mikoryzacjami winnic na Wyspach Kanaryjskich oraz plantacji oliwek na Krecie. Oprócz grzybów czysto ektomikoryzowych będą zastosowane grzyby „dwufunkcyjne”. Doskonałe efekty z grzybami ektomikoryzowymi na tych roślinach zostaną wzmocnione  działaniem biokontrolnym wobec nicieni i owadów (różne muchówki, larwy chrząszczy- pędraki i inne formy zimujące). Istotne jest, że grzyby te żyjąc na korzeniach roślin aktywnie redukują populacje w.wym.  szkodników. Jest to absolutna nowość w branży mikoryzacyjnej i nikt jeszcze tego nie robi. Oczywiście opieramy się na specyficznych grzybach sprawdzonych naukowo. Powinni się nimi zainteresować się również polscy sadownicy i  zacząć stosować nasze szczepionki, szczególnie w nasadzeniach na siedliskach trudnych( zmęczone, wysokie pH i inne). Pierwsze mikoryzacje w gminie Łaziska (lubelskie) pokazały dużą aktywność naszych szczepionek w przystosowaniu do wzrostu na glebach o wysokim pH (8-9) czyli rędzinach. Spodziewamy się iż na wiosnę drzewa, które były rok temu żółte jak cytryna, zazielenią się jak szczypiorek. Również doskonałe efekty zostały zaobserwowane w mikoryzacjach drzew owocowych na terenie Chorwacji; oprócz zwyżki plonów stwierdzono poprawę parametrów jakościowych zebranych owoców.

Reasumując można z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że szczepionki ektomikoryzowe MYKOFLOR są coraz lepsze. Wskazują na to wyniki wszystkich prowadzonych doświadczeń i opinie zadowolonych użytkowników. Wielu plantatorów już zauważyło, że koszt mikoryzacji jest znikomy w stosunku do efektów, szczególnie w rozbiciu na żywotność plantacji.

Mikoryzacja to inwestycja w przyszłość z wysoką stopą zwrotu a jej zaniechanie jest nieopłacalne.