INFORMACJE NA POCZĄTEK SEZONU 2014!

Jak w poprzednich latach, mam dla Szanownych Klientów kilka informacji o zmianach i nowościach oferty szczepionek ektomikoryzowych w rozpoczętym roku.

Dla amatorów ważne będzie iż powracamy do wyższych cen, ale nie w 100%, czyli szczepionki będą droższe niż w poprzednim, ale tańsze niż w 2012 roku. Oczywiście zniknęły na dobre „GRZYBY JADALNE”  lub leśne a na ich miejsce powstały dwie różne, dla „grzyby drzew iglastych” i „grzyby drzew liściastych” oddzielnie. Oczywiście nie promujemy zakładania plantacji grzybów w ogródku, chociaż dzięki łaskawości Natury mogą się one w ogródku pojawić , (szczególnie większym np. 1,5 ha.).Tak więc w asortymencie amatorskim nie ma właściwie  żadnych istotnych zmian.

Natomiast dla profesjonalistów o małym zapotrzebowaniu na szczepionki ektomikoryzowe  i tych co muszą najpierw sprawdzić, będą w ofercie porcje gotowej szczepionki ektomikoryzowej w opakowaniach dwulitrowych, które będą dostępne w sklepach podanych na naszej stronie internetowej. Będą to szczepionki dla roslin iglastych, liściastych, wrzosowatych, i borówek, czyli te które mogą być najbardziej potrzebne w urządzaniu ogrodów.

Dla dużych powierzchni i plantacji zamówienia będą realizowane w postaci koncentratu szczepionki, ponieważ wodę każdy powinien mieć u siebie, a przyjmować je będziemy wspólnie z szefem marketingu Januszem Peroniem.  Oczywiście dotyczy to głównie zamówień z południa Europy, dla których to terenów mamy coraz bogatszą ofertę specyficznych szczepionek ektomikoryzowych ( oliwki, winorośl, cytrusy, figi i t.p.).

Możemy z dumą powiedzieć, że takiego asortymentu szczepionek ektomikoryzowych z żywej grzybni nie ma u wszystkich konkurentów, którzy występują w Europie i nie tylko.

Włodzimierz Szałański  CDTC